Пологовий будинок №5

Історія

КНП «Пологовий будинок №5» Одеської міської ради – установа 2-го рівня надання спеціалізованої акушерсько-гінекологічної допомоги на 2000-2500 пологів на рік.

Вперше Пологовий будинок №5 відкрив свої двері  для надання акушерсько-гінекологічної допомоги мешканкам м. Одеси в 1976 році. Пологовий будинок розташований в мальовничому кутку Приморського району; це типова сучасна будівля, побудована відповідно до вимог до установ подібного типу, з достатніми обсягами площ (на даний час в ньому розгорнуто 150 ліжок), грамотними комунікаціями, зі зручною транспортною розв’язкою, затишною упорядкованою зеленою зоною.

 Першим головним лікарем пологового будинку була Котович Любов Никифорівна, заслужений лікар України, відмінник охорони здоров’я, яка очолювала установу з 1976 по 1988 р.: під її високопрофесійним, вимогливим і доброзичливим керівництвом сформувався колектив пологового будинку, були реалізовані численні плани і досягнуто те становище, яке пологовий будинок займає і по теперішній час в соціумі м. Одеси і Одеської області.

Завдяки постійному прагненню колективу до розвитку і вдосконалення, до впровадження в щоденну практику передових новітніх методів діагностики, лікування і профілактики захворювань, ведення вагітності та пологів, пологовий будинок став одним з провідних установ міста в сфері медичної допомоги при вагітності та пологах, дитячої та підліткової гінекології, надання медичної допомоги жінкам пременопаузального та менопаузального віку

Котович Любов Никифорівна

У стінах нашого закладу яскраво проявилося і продовжує втілюватися єднання науково-педагогічного і практичного потенціалу та досвіду наших співробітників, що закономірно призвело до розвитку ряду абсолютно нових напрямків в сфері діагностики та лікування в нашому регіоні.

Так, вперше в Одеській області, в  1983 року в пологовому будинку розпочато надання медичної допомоги при веденні жінок з невиношуванням і передчасними пологами. Установа є спеціалізованою в цій сфері: медичний персонал наразі має більше 25 років досвіду з ведення пологів до терміну і виходжування дітей з малою масою тіла. В рамках спеціалізації пологового будинку  з 1986 року  в пологовому будинку відкрито перше в Одеській  області відділення реанімації і інтенсивної терапії новонароджених, в тому числі з виходжування новонароджених з екстремально низькою масою тіла.  Тому в 2007 г., коли Україна перейшла до реєстрації новонароджених з 500 г ваги при народженні, персонал установи був абсолютно готовим до надання реанімаційної допомоги та інтенсивної терапії маленьким пацієнтам. На даний час це оснащене відповідно до сучасних вимог високотехнологічним обладнанням відділення на 12 ліжок і, звичайно ж, висококваліфікований персонал – багато співробітників є також викладачами ОНМедУ.

1983 р.

В пологовому будинку вперше на Півдні України була впроваджена ультразвукова діагностика вагітності.

1984 р.

На базі пологового будинку створена перша в Україні жіноча консультація «Шлюб та родина»,  яка в подальшому стала самостійною установою:  в пологовому будинку розпочало свій розвиток відділення ембріо- і фетології,  функціональної діагностики, гормональних методів дослідження. Вперше на Україні на базі лабораторії пологового будинку впроваджено обстеження на перинатальні інфекції (з 1988 р.), імуноферментний аналіз (1987 р.), радіоімунний аналіз (1987 р.), спектрофлюорометрична діагностика (1988 р.), обстеження з приводу прикладної імунології (1986 р.), гемостазіології (з 1983 р.).

1986 р.

В пологовому будинку відкрито перше в Одеській області відділення реанімації і інтенсивної терапії новонароджених, в тому числі з виходжування новонароджених з екстремально низькою масою тіла.

1993 р.

Вперше в Одеському регіоні було створено напрямок дитячої та підліткової гінекології, який продовжує активно розвиватися.

1994 р.

Вперше в Україні  впроваджено до практичної діяльності визначення онкомаркерів та профілактика онкозахворювань на доклінічному етапі.

Гордєєв Віталій Сафронович

З 1988   по 2019 рр. пологовий будинок очолював заслужений лікар України, Віталій Сафронович Гордєєв, який гідно продовжив керівництво установою в його подальшому розвитку. 

Командна робота є одним з пріоритетних напрямків, які дозволили колективу досягти заслуженого успіху. Практично з моменту заснування пологового будинку до 2019 р. головною акушеркою була Лата Марія Олексіївна, яка грамотно і професійно забезпечувала керівництво  ввіреним персоналом.

Успішне об’єднання наукового та практичного напрямків реалізувалося в конкретних досягненнях. В даний час колектив пологового будинку –  це 4 заслужені лікарі України, це 2 доктори медичних наук, 12 кандидатів медичних наук, це 56 лікарів вищої кваліфікаційної категорії, 8 лікарів 1-ї кваліфікаційної категорії. Це акушерки і медичні сестри, анестезистки і операційні сестри високої кваліфікації і колосального досвіду, це чудовий молодший медичний персонал.

В даний час в пологовому будинку є 2 пологових відділення, відділення патології вагітних, гінекологічне відділення з ліжками дитячої гінекології, відділення реанімації і інтенсивної терапії новонароджених, дитяче відділення, 2 жіночих консультації, міський центр «Клімактерію».

Багаторічна співпраця з кафедрою акушерства і гінекології №2 реалізовувалося у взаємному збагаченні знаннями, науковими і практичними досягненнями, у спільній клінічній та хірургічній роботі, в спільному веденні вагітності, пологів, гінекологічних пацієнтів і багатьох інших сферах.

З моменту відкриття пологового будинку і до 1983 р. кафедру акушерства і гінекології №2 очолював  Біжан У.Й.

Зелінський Олександр Олексійович

З 1983 по 2019 рр. кафедру очолював Олександр Олексійович Зелінський – широко відомий не тільки на Україні, але і за кордоном вчений, видатний акушер-гінеколог, блискучий клініцист і просто людина з великої літери,  заслужений діяч науки і техніки України, відмінник освіти України, відмінник охорони здоров’я України.

За його безпосередньою ініціативою і участю були реалізовані і впроваджені зазначені вище напрямки, такі як імуноферментні дослідження, визначення онкомаркерів і т.д.

В даний час кафедру очолює д.мед.н., професор Андрієвський А.Г.. колектив кафедри є активним учасником лікувально-діагностичного процесу в пологовому будинку.  Співробітники кафедри (професори, доценти, асистент), поряд з лікарями пологового будинку, чергують, надають консультативну та лікувально-діагностичну допомогу; курують відділення, беруть участь в організації та проведенні консиліумів в складних клінічних випадках.

Історія пологового будинку багата і відома також своїми кадрами: в різні роки тут починали трудову діяльність або працювали відомі в м. Одесі, області та на Україні акушери-гінекологи: к.мед.н. Хапін О.О., Домброван Н.Ю., д.мед.н., проф. Посохова С.П., д.мед.н., проф. Лінніков, д.мед.н., професор Голубенко М.Ю., к.мед.н., доцент Андрєєва О.С. і ін. 

Продовжують працювати і передавати багаторічний досвід відомі лікарі акушери-гінекологи Одещини: Коган В.М., Матлахова Ж.О., Гордєєв В.С., Лебеденко В.С., Надворна В.О., Яненко В.І., Стокалюк Т.А.. Шейко Ю.І. Пономарьова А.Ф., Дробіна Т О., Богачук Л. А., Мінкова Л.В. а також акушерки – Щукіна І.О., Літвинова С.Ф., Дидік С.І., Карпенко О.П., Садирєва Т.В., Добровольська Н.М. та ін.

З жовтня 2019 р. КНП «Пологовий будинок №5» очолює Заслужений лікар України, д.мед.н., професор Шпак Ігор Вікторович. 

Шпак Ігор Вікторович. 

Контактна інформація:

г. Одесса
вул. Маршала Говорова, 28
e-mail: odroddom5@ukr.net

Телефони:
Приймальна глав. лікаря: 705-99-60, 705-99-61 (прямий)
Приймальна акушерського отд .: 705-99-69
Пологове отд .: 705-99-71
Післяпологове отд .: 783 – 76- 42
Від. патології вагітних: 705-99-70
Гінекологічне отд .: 705-99-72
Клініко-діагностична лабораторія: 705-99-73

Закрити меню